تبلیغات
سرباز صفر مولا - نگاهی به ماهیت حماسه نهم دی ماه 88
سرباز صفر مولا
این الطالب بدم المقتول بکربلا

روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیك و پشت پیكر نامبارك فتنه را به خاك مالیدند.

اشاره روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت بركاته) را شاد ساخت. بررسی چرایی پیدایی این حماسه در سال گذشته موضوع این نوشتار است كه به اختصار به آن پرداخته می شود.

ماهیت حماسه نهم دی ماه 88حماسه نهم دی 88 را از زوایای گوناگون می توان واكاوی نمود و در باب آن سخن گفت. در ماهیت شناسی این روز می توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشكار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شكنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیك و پشت پیكر نامبارك فتنه را به خاك مالیدند.

در روز نهم دی ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر كشور به جهانیان اعلام گردید.

روز نهم دی، روزی است كه مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند. روز نهم دی روزی است كه مردم ایران نشان دادند كه با بصیرتند و در میان گرد و غباری كه فتنه گران به پا كرده اند هرگز، نه راه را گم می كنند و نه دست از راهبر واقعی كه همانا ولایت فقیه است، بر می دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است كه مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند كه این جمله حضرت امام (ره) را كه فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. نهم دی واكنش مردم به حرمت شكنی در عاشوراحركت خودجوش و حماسی مردم در نهم دی سال گذشته، واكنش مردم مسلمان و انقلابی ایران به حرمت شكنی ها در روز عاشورا بود. روز عاشورای سال گذشته گروهی كه خود را وابسته به فرقه سبز می دانستند به خیابان ها آمده و در چارچوب سناریوهایی از قبل طراحی شده با دادن شعارهایی علیه نظام اسلامی و ارزش های آن، در حالی كه هلهله می كردند و كف می زدند، به عزاداران حمله ور شده و برخی از خیمه های عزای حسینی را به آتش كشیدند. این جماعت كه هیچ شباهتی به عزاداران حسینی نداشتند، در پیامی كه از سوی موسوی صادر گردید با عنوان «ملت خداجوی» معرفی شدند. پیام موسوی و اظهارنظر برخی دیگر از سران فتنه در قبال حوادث روز عاشورا، نشان داد كه جریان فتنه با دین و اعتقادات مردم مشكل دارد و به همین دلیل در برابر نظام اسلامی و ولایت فقیه ایستاده و انتخابات، بهانه ای بیش نیست.

این رفتار فتنه گران، واكنش پرخروش و حماسی مردم در نهم دی را به دنبال داشت كه در آن مردم به صورت متحد و یكپارچه در برابر فتنه گران به صحنه آمده و آنان را منزوی ساخته و به حاشیه راندند.چرا حرمت شكنی در روز عاشورا برخلاف ادعای موسوی و دیگر سران فتنه و احزاب و گروه هایی كه فتنه گران را همراهی كردند، افراد حرمت شكن در روز عاشورا، هیچ نسبتی با ملت خداجوی و عزاداران امام حسین(ع) نداشتند. حرمت شكنان، مجموعه ای ناهمگون با باورها و اعتقادات متفاوت و بعضاً متضادی بودند كه با هدف مقابله با نظام اسلامی به صحنه آمده بودند. منافقین، بهایی ها، سلطنت طلبان، گروه های چپ گرای ماركسیستی، شیطان پرستان، لیبرال ها و ملی گرایان غرب گرا و عده ای هم از انقلابیون فرسوده و پشیمان از مبارزه با شاه و آمریكا این جماعت را تشكیل داده بودند. بنابراین اساساً بسیاری از آنان با عاشورا و فرهنگ آن و با شور و حال عزاداران امام حسین(ع) بیگانه بودند و همین بیگانگی باعث شد كه اقداماتی را انجام دهند كه مردم مومن و انقلابی چهره واقعی آنها را آن گونه كه هست، بشناسند. شعارهای حرمت شكنان در روز عاشورا در ادامه شعارهای پیشین آنان در روزهای قدس، 13 آبان و 16 آذر بود. لكن این ویژگی عاشورای حسینی است كه به خوبی صف حق طلبان را از صف مدعیان دروغین حق جدا می سازد.

جریان فتنه و مناسبت ها در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، جریانی كه اكنون با عنوان جریان فتنه شناخته می شود و پیش از این با عنوان دوم خرداد و جبهه اصلاحات از آن یاد می گردید، این جریان كه مطمئن بود در انتخابات پیروز نخواهد شد، سناریوی احتمال تقلب در انتخابات را طراحی كرد. كسانی كه در اتاق های فكر این جریان، این سناریو را با الگوگیری از انقلاب های مخملی كشورهای شوروی سابق طراحی كرده بودند، هیچ تردیدی نداشتند كه با ادعای تقلب در انتخابات و كشاندن هواداران سازمان یافته به خیابان ها، نظام را وادار به عقب نشینی كرده و ابطال انتخابات را به رهبری و شورای نگهبان تحمیل خواهند كرد. تصور آنان این بود كه با باطل شدن انتخابات، مدیریت امور را با پشتوانه حضور هواداران حاضر در صحنه در دست خواهند گرفت و به اهداف و مقاصد سیاسی خود دست خواهند یافت.

هوشیاری رهبری و مردم در برابر این جریان فتنه گر، آنان را در رسیدن به اهداف ناكام ساخت. سران فتنه و حامیان خارجی آنان كه برای اولین بار با شكست سنگین مدل انقلاب های رنگی در ایران مواجه شدند برای به چالش كشاندن نظام و بحران سازی برای دولت، ضمن كودتایی معرفی كردن دولت و نامشروع دانستن آن، راهبرد استفاده از مناسبت ها را برای عرض اندام در صحنه و آوردن هواداران به خیابان ها انتخاب كردند. آنان تصور می كردند می توان با انبوه هواداران معترض، نظام را به چالش كشید.

مناسبت هایی كه روشنگری كردجریان فتنه این تصور را داشت كه مناسبت ها بهترین فرصت برای به چالش كشاندن نظام اسلامی خواهد بود. موسوی كه ادعای تقلب در انتخابات را داشت، اما هیچگاه مسیر قانونی را برای پیگیری شكایت خود برنگزید و به كف خیابان آمد و مردم را نیز به خیابان ها فراخواند. او تصور می كرد مردم با او هستند و با آمدن مردم به صحنه، همه چیز بر وفق مراد او پیش خواهد رفت.

اما در صحنه عمل، اتفاقات دیگری رخ داد و دست موسوی كاملاً رو شد. در اولین مناسبت كه روز قدس بود، هواداران موسوی با نماد رنگ سبز، نه تنها حرمت ماه رمضان را شكسته و در ملأ عام روزه خواری آشكار نمودند، بلكه با شعارهایی چون «نه غزه، نه لبنان» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری ایرانی» نشان دادند كه هیچ سنخیت و تناسبی با ملت انقلابی و در خط امام(ره) ندارند. در مناسبت دوم كه سیزده آبان و سالروز ملی مبارزه با استكبار بود، این جماعت به جای گفتن مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل، شعار مرگ بر چین و مرگ بر روسیه سر داده و وابستگی خود به غرب و سفارتخانه های غربی را آشكار ساختند. در سومین مناسبت كه 16 آذر بود، خشم و كینه خود نسبت به حضرت امام(ره) را نتوانستند در دل های شان پنهان سازند و با به آتش كشیدن تصاویر حضرت امام، علناً نشان دادند كه آنان هدفی جز حذف تفكر امام (ره) از صحنه سیاست ایران ندارند و در چهارمین مناسبت یعنی در روز عاشورا، این چهره های واقعی آشكار شد كه آنان با دین و اسلام مشكل دارند. در روز عاشورای سال گذشته به طور كلی پرده از چهره منافقین جدید و مدعی خط امامی كنار رفت و مردم به خوبی دریافتند كه چگونه افرادی كه در گذشته در صف انقلاب و همراه امام(ره) بوده اند، امروز در صف دشمنان و در مقابل امام(ره) و ولایت فقیه ایستاده اند. بنابراین در روز نهم دی، ملت ایران با خلق حماسه بزرگ اعلام كردند كه آنان در صف ولایت و انقلاب و نظام هستند و نه تنها برای سران فتنه با هر سابقه ای هیچ احترامی قائل نیستند، بلكه به دلیل جرایمی كه مرتكب شده اند، خواستار اشد مجازات برای آنان می باشند.

چرا این چنین شد؟

اما چرا برخی از افراد با سابقه انقلابی در این مسیر افتاده و این گونه در برابر امام، نظام و ولایت قرار گرفتند؟ برای پاسخ باید گفت، بر حسب تجربه تاریخی، حرام خواری، هواهای نفسانی، قدرت طلبی و جاه طلبی از عوامل اصلی انحراف خواص جبهه اهل حق می باشد. خواصی كه به همین دلایل، با حضرت امیر(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) جنگیدند. همین دلایل سبب گردید كه در انقلاب ما نیز خواصی كه با امام(ره) بودند و سال ها در مسئولیت های گوناگون حضور داشتند، امروز به خاطر دنیا و لجاجت های شان در برابر نظام اسلامی و رهبری آن بایستند و دنیا و آخرت شان را تباه سازند. اما آنچه باعث خرسندی و امیدواری است، بصیرت توده هاست كه نگذاشت این انحراف خواص دنیاگرا، انقلاب اسلامی را از مسیر اصلی خارج سازد و نظام اسلامی را دچار انحراف نماید.نوع مطلب : فتنه، 
برچسب ها : .نگاهی به ماهیت حماسه نهم دی ماه 88.،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 1396/06/27 05:21
My relatives always say that I am killing my time here at
web, however I know I am getting knowledge all the time by reading such pleasant articles.
یکشنبه 1396/04/18 02:34
Hi my loved one! I want to say that this post is amazing, nice written and
come with almost all important infos. I would like to
look extra posts like this.
پنجشنبه 1396/02/21 20:23
Yes! Finally someone writes about fuck it.
جمعه 1396/01/25 14:24
What's up, just wanted to say, I enjoyed this blog post.
It was practical. Keep on posting!
دوشنبه 1390/01/8 13:33
سلام بزرگوار
توجه توجه
این وب از رهبرمون انتقاد کرده و منتظر جوابه ما بچه ولایی هاست

http://enteghadazrahbar.blogfa.com/

حتماً بهش سر بزن و جوابشو بده
مسئله حیثیتیه !!!
التماس دعا
یا علی مدد
دوشنبه 1389/11/11 16:04
سلام
ممنون از اینکه سرزدی .
رهبر عزیزم تا برپایی حکومت مولایمان پشت سرت هستیم ..........مانند کوه.
یکشنبه 1389/10/12 00:16
شاید تا حالا کسی دقت نمیکرد دلم برات تنگ شده
خیراله مهدی زادهممنون شما
پنجشنبه 1389/10/9 18:42
salam 9dey ye harkate toobande o koobande o toofande bood!ke dar oje basirat anjam shod!
پنجشنبه 1389/10/9 12:10
سلام بر شما دوستان عزیز

این بار با یك سوال دیگه ای اومدم:

اگر خداوند برای شخصی اراده ی خیر و خوبی كنه چه چیزی رو به اون شخص می ده؟ و اگر اراده ی سوء و بدی رو برای او داشته باشه چه چیزی بهش می ده؟

منتظر جوابهای زیبای شما هستم.

التماس دعا
خیراله مهدی زادهحتما میام
چهارشنبه 1389/10/8 14:14
سلام
حماسه 9 دی مشتیست که بر دهان دشمن کوبیده می شود.
خیراله مهدی زادهبه لطف و عنایت حضرت حق
چهارشنبه 1389/10/8 14:04
سلام داداش خوبی؟؟؟؟؟؟
مطلبت عالی بود!!!!!!!!!!!!
دلمون واستو تنگ شده داداش!!!!!!!!!
باز هم به ما سر بزن!!!!!!!!
چهارشنبه 1389/10/8 09:34
سلام دوست عزیز ! مطلب خوبی بود!
یک سر به این لینک بزن!

http://ammariyon.ir/fa/pages/?cid=3975
خیراله مهدی زادهنظر لطف شماست برادر
چهارشنبه 1389/10/8 09:09
سلام
مطلبت مثل همیشه خوب بود
ممنون سرزدی
التماس دعا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

"فتنه جدید در راه است"
بصیرت چراغ راهنمای عبور از فضای غبار گرفته فتنه
-------------------------
كسى كه بصیرت و بینایى ندارد فكر و اندیشه‌‌‌‏اش فاسد است. (غررالحکم ترجمه محلاتی حدیث4 416) -
مدیر وبلاگ : خیراله مهدی زاده
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
حرف شمال